Zadzwoń do Nas!

Czyszczenie Kominów

Udrażnianie oraz czyszczenie kominów

Udrażnianie oraz czyszczenie kominów to obowiązkowa czynność we wszystkich budynkach, w których spala się spalanie paliw stałych, ciekłych albo gazowych. Czynności te narzucane są przepisami polskiego prawa, a dokładnie "Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 16 czerwca 2003 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych". Każdy właściciel budynku zobowiązany jest do usuwania zanieczyszczeń z przewodów kominowych regularnie.

Zgodnie z przepisami w budynkach opalane drewnem, węglem lub innym paliwem stałym instalacje dymowe powinny być czyszczone 4 razy do roku. W przypadku paliw ciekłych, olejów lub gazów, przewody dymowe należy oczyszczać 2 razy do roku. W przypadku samych przewodów wentylacyjnych czynność tę należy wykonać raz na rok.

Nasza oferta - czyszczenie przewodów kominowych

Drożne kominy i drogi wentylacyjne to gwarancja bezpieczeństwa w budynku. Zatkane kominy mogą być przyczyną gromadzenia się w pomieszczeniach toksycznych oparów i tak zwanego "cichego zabójcy", czyli tlenku węgla, który w przeciągu kilku minut może w niespodziewany sposób uśmiercić każdego człowieka. Dzięki usługom naszej firmy unikniecie państwo wszelkich z tym związanych zagrożeń i mandatów. Wszystkie usługi wykonywane są przez wykwalifikowanych fachowców przy możliwie najkorzystniejszych cenach na rynku.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo:

  • usuwanie twardej i szklistej sadzy poprzez czyszczenie mechaniczne,
  • usuwanie zanieczyszczeń z przewodów kominowych w postaci gruzów i pyłów,
  • usuwanie odchodów i gniazd ptasich z kominów,
  • czyszczenie każdego rodzaju miejsc spalania jak np. piece, paleniska i inne urządzenia grzewcze wraz z całym orurowaniem,
  • czyszczenie wszystkich rodzajów kominów (w tym wolno stojących) oraz przewodów i szybów wentylacyjnych.

Dodatkowo w zakres naszych usług wchodzą czynności takie jak montaż wkładów kominowych, przeglądy oraz uszczelnianie kominów, dlatego gorąco zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dodatkowo przypominamy, że kominiarz jest uznawany za najbardziej rozpoznawalny symbol i zwiastun szczęścia, czego serdecznie Państwu życzymy!

Czyszczenie Kominów