Zadzwoń do Nas!

Montaż wkładów kominowych

Co to jest wkład kominowy i kiedy się stosuje?

Wkład kominowy jest to niezbędny element każdego komina, który wykonany może być z ceramiki lub stali. Wkład jest zazwyczaj podłużnym elementem o okrągłym, owalnym lub prostokątnym przekroju. Umieszcza się go wewnątrz komina, a zadaniem wkładu jest odprowadzanie spalin oraz ochrona konstrukcji komina przed uszkodzeniem. Montaż wkładu często stosuje w przypadku kominów, które są znacznie wyeksploatowane, a ich konstrukcja ma ubytki powodujące nieszczelności w przewodzie kominowym.

Odpowiedni montaż wkładów

W celu zapewnienia długotrwałego, a przede wszystkim bezpiecznego użytkowania komina, montaż wkładów powinien być prawidłowo przeprowadzony. Po montażu nie można zapominać też o okresowych przeglądach. Usługi takie najlepiej powierzyć fachowcom z odpowiednim doświadczeniem i specjalnym sprzętem, co gwarantuje sprawne i prawidłowe przeprowadzenie prac. Dlatego właśnie warto wybrać naszą firmę, ponieważ specjalizujemy się w tego typu usługach.

Oferujemy Państwu wstępną pomoc oraz kompleksową instalację wkładów kominowych, które dzielą się na dwa rodzaje: wkłady ze stali kwasoodpornej i ze stali żaroodpornej. Wybór wkładu zależny jest od posiadanego typu kotła.

Etapy instalacji wkładów kominowych

Nasza firma wykonuje kompleksową usługę montażu, która trwa kilka godzin, a wszystko podzielone jest na etapy:

  • wstępna ocena drożności kanału kominowego,
  • dobór właściwego rodzaju, kształtu i średnicy wkładu kominowego,
  • wyznaczenie odpowiedniej wysokości montażu,
  • wykonanie otworów niezbędnych do montażu,
  • wprowadzenie wkładu do kanału kominowego,
  • montaż dodatkowych elementów w postaci czystki i trójnika,
  • końcowy montaż daszka zabezpieczającego na górze komina.
Zakres Usług