Zadzwoń do Nas!

Uszczelnianie Kominów

Szczelny komin gwarancją bezpieczeństwa

Odpowiednio drożne i szczelne kanały kominowe gwarantują prawidłowe odprowadzanie spalin. Trzeba zaznaczyć, że nawet właściwie eksploatowany komin ulega degradacji wraz z upływem czasu. W wyniku uszkodzeń powstają nieszczelności w kominie, które zagrażają bezpieczeństwu mieszkańców domu. Defekty te są częstą przyczyną zaczadzeń dwutlenkiem węgla oraz pożarów, dlatego warto zainteresować się tematem szczelności i czystości komina we własnym domu.

Profesjonalne i sprawne uszczelnianie kominów

W przypadku stwierdzenia nieszczelności podczas okresowej kontroli stanu komina, należy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania, prowadzące do poprawy jego kondycji. Uszczelnienie przewodu kominowego przywróci jego prawidłową pracę, pod warunkiem, że zostanie przeprowadzone we właściwy sposób. Uszczelnianie komina nie należy do łatwych i przyjemnych zadań, dlatego warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy kominiarskiej. Serwis komina wykonany przez naszą ekipę, czyli osoby z odpowiednim bagażem doświadczeń i specjalnym sprzętem, gwarantuje profesjonalne i sprawne przeprowadzenie zleconych nam zadań.

Proponowane przez nas rozwiązania

Jeżeli stwierdzono nieszczelności w konstrukcji komina, proponujemy szeroką paletę rozwiązań dostosowaną do Państwa wytycznych. Prace zazwyczaj wykonywane przez nas to:

  • szlamowanie kanału kominowego - usługa ta polega zastosowaniu masy uszczelniającej, która jest odporna na wysokie temperatury panujące w kominie,
  • instalacja wkładu kominowego - polega na montażu do komina specjalnego kanału, wykonanego ze stali lub ceramiki,
  • instalacja wkładu rozprężonego - instalowanie w kanale kominowym wkładu, który po montażu pompowany jest sprężonym powietrzem, co gwarantuje bezpośrednie przyleganie do ścian komina,
  • remont komina - stosowany tylko w przypadku, kiedy komin jest w złym stanie i powyższe rozwiązania są niewystarczające.
Uszczelnianie Kominów